Rasim Ozan Kütahyalı Emekli Tuğgeneral Fahri Işıldak’ın Çocukları Hakkında Yanlış Bilgi Aktarmış

Rasim Ozan Kütahyalı, Sabah Gazetesinde yayınlanan 22 Şubat 2017 tarihli “Cem Küçük ile Nagehan Alçı’ya Saldırı ve Barbarlık” başlıklı yazısında eşi Nagehan Alçı’nın başına gelen olayı aktarırken, Genelkurmay’dan aldığını iddia ettiği bilgiyi aktarırken bir hata olmuş:

"Bu çirkin olayın duyulmasıyla beraber dün Genelkurmayımız da hem Nagehan'a hem de bana hemen üzüntülerini ilettiler. Dahası bu emekli generalin personel kayıtlarına bakınca sadece iki oğlunun olduğunu ve kızının olmadığını, ortada tuhaf bir durum olduğunu söylediler. Ayrıca bu generalin Balyoz mağduru da olmadığını ilettiler."

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre Nagehan Alçı’nın tartışığı kişi emekli general Fahri Işıldak’ın kızı Nazlı Işıldak imiş.

Rasim Ozan Kütahyalı bilgiyi Genelkurmay’dan aldığını belirtmiş gerçi ama Emekli Tuğgeneral Fahri Işıldak’ın Nazlı Işıldak adında bir kızı vardır. Kendisi piyanisttir. Olayın akabinde Nazlı Işıldak, sosyal medyadan ve televizyon kanallarından yaşanan hadiseye ilişkin yorumlarda bulunmuştu.

Ezcümle, Rasim Ozan Kütahyalı’nın aktardığının aksine emekli general Fahri Işıldak’ın bir kızı var.

malumatfurus hakkında 852 makale
Köşe yazarları için yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz