Rahşan Gülşan ve Başakşehir Fatih Terim Stadyumu

Rahşan Gülşan, Sözcü Gazetesi’nde 19 Ocak 2016 günü yayınlanan “Emre Altuğ, Çağla’nın velisi mi?” başlıklı yazısında Olimpiyat Stadına dertlenmiş; ancak, mühim bir hata yapmış:

"Ne statmış arkadaş! 
Ülkenin en görkemli stadyumu diye inşa ettiler zamanında Olimpiyat Stadı’nı. Ama mekan zaman içinde ülkenin en görkemli gecekondusuna dönüştü. Önce rüzgar dert oldu takımların başına. Sonra koskoca stat yapılırken düşünülmeyen bağlantı yolları yüzünden oraya maç, konser izlemeye giden insanlar sefil oldu. Önceki akşam da ülkenin en büyük, paraların oluk oluk aktığı, milyonlarca insanın izlediği birinci lig maçına ev sahipliği yaparken yine arıza çıkardı. Yapıldığı söylenen ve dünyanın parası harcanmış olan, yapılırken havalı havalı “Maçlar yarım kalmayacak” denilen ısıtma sistemi Beşiktaş- Mersin İdmanyurdu maçını tatil ettirdi! Neresinden bakarsanız bakın çok büyük bir skandal bu. Ama daha fenası, çalışmayan ısıtma sistemiyle ilgili hiç kimsenin iki gündür kılını bile kıpırdatmıyor oluşu. Parayı alıp bu sistemi kuran şirkete “Arkadaş, hayırdır?” diyecek kimsenin olmaması maçın tatil edilmesinden daha korkunç geliyor bana."

Kar nedeniyle tatil edilen Beşiktaş-Mersin İdman Yurdu Spor maçı, Rahşan Gülşan’ın iddia ettiği gibi Olimpiyat Stadı’nda değil, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynandı. Daha maçın hangi stadda yapıldığını idrak edemeden infaza geçmiş.

malumatfurus hakkında 852 makale
Köşe yazarları için yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz