Rahmi Turan ve THY Garezi

Rahmi Turan, Sözcü Gazetesi’nde 14 Eylül 2015 günü yayımlanan “Ah THY ah!” başlıklı köşe yazısında THY’ye yüklenmiş.

Bir zamanlar Türkiye’nin gururu olan Türk Hava Yolları (THY), bu işten anlamayan insanların elinde dünyanın alt düzey havayollarından biri haline gelmek üzere…

THY, uçak değil dolmuş yapan minibüs işletiyor sanki!

THY’den bilet almışsanız, başınıza neler geleceğini, Allah bilir! Üstelik THY, dünyanın en pahalı 3 havayolundan biri… Paraları alıyor ama görevlerini lâyıkıyla yapamıyorlar!

Rahmi Bey’in bir tanıdığı, uçuş iptali için arzu edilmeyecek bir durumla karşılaşmış. Geçmiş olsun. Ancak, Rahmi Bey’in THY’ye temelsiz şekilde yüklenmesi biraz absürt bir vaka olmuş.

Rahmi Bey, “Bir zamanlar Türkiye’nin gururu olan Türk Hava Yolları (THY)” demiş ama o zamanlar ne zaman hatırlayamadık. Kendisi -büyük ihtimalle- özellikle son 10 yılda THY’nin yaptığı atılımı göz ardı edip geçmişte adı sanı bilinmeyen ya da hatırlanmayan hava yolu firmamızı Türkiye’nin gururu olarak lanse etmiş. THY’den hoşlanın/hoşlanmayın, son 4 yıldır üst üste Avrupa’nın en iyi havayolu seçilmiş bir firma. Ayrıca, çevrimiçi seyahat servisi eDreams’in yaptığı ankette THY dünyanın en iyi 5. havayolu şirketi seçildi.

THY’nin dünyanın en pahalı 3 havayolundan biri olduğu hususuna gelirsek. “Neye göre kime göre” (hangi uçuşta hangi koşullarda) diye sormadan Rahmi Turan’ın ekonomi sınıfı biletleri referans edindiğini varsayalım. Ki, business sınıfı bilet pahalılığı sıralamalarında THY’nin adı geçmiyor. Ekonomi sınıfında da -yoğun çaba sarf etmemize rağmen bir araştırma ve endeks bulamadık. Rahmi Bey büyük ihtimalle kendi tecrübelerinden hareketle böyle bir yorumda bulunmuş. Dünyadaki tüm havayolları firmalarını deneyimleyerek böylesi bir sonuca ulaşan duayene (!) laf etmek bize düşmez elbette…

Kaynaklar:

thy140715

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*