Oray Eğin Yazısındaki Görseldeki Hatayı Kabul Etmişti

Oray Eğin’in Habertürk Gazetesinde 21 Eylül 2017 günü “Devlet Değil Birey” başlığıyla yayınlanan yazısında  2. Dünya Savaşı’nın yaşandığı dönemde eski İngiliz Başbakan Winston Churchill’in hayatına dair bir biyografik savaş filmi olan The Darkest Hour (En Karanlık Saat) adlı filme değinirken filme ait olmayan bir görsele yer verilmişti:

Ancak, aktarılan görsel, 2017 yılı yapımı olan ve Churchill’in hayat hikayesini konu edinen filme değil, 2011 yılında çekilen aynı isimli bir başka yapıma aitti.

Bir düğün gecesi” başlığıyla 24 Eylül 2017 günü yayınlanan köşesinde Eğin, çuvaldızı kendine batırıp bu yanlışı okurlarıyla paylaşan Eğin, bu durumun köşe yazısı sayfasını yapan Habertürk çalışanlarının hatasından kaynaklandığını aktarmıştı.

#DüzeltmeServisi 

ÇUVALDIZ KENDİMİZE 

KAN beynime sıçradı görünce. Geçen hafta Oscar yarışındaki iddialı filmlerden bahsederken Churchill hakkındaki “Darkest Hour”a da değinmiştim. Sayfayı yapan arkadaşlar Google’dan pek de önemsemeden birkaç sene öncesinden kalma “The Darkest Hour” diye uyduruk bir filmin afişini koymuşlar. 
Olacak şey mi... Afişinden bile konunun Churchill’le uzaktan yakından ilgisi olmadığı anlaşılıyor.

Oysa Habertürk yazı işleri genç, dinamik bir ekip. Diğer gazetelerden daha iyi olmak zorundayız, çünkü daha iyiyiz. Böyle küçük gibi görünen hataları da halının altına süpürmeyip yüzleşmeliyiz... En ufak bir ayrıntı bile önemlidir.

Haklı nitekim. Önemli olan hatalarla yüzleşebilmek. Hatayı kabullenip okurlarıyla paylaşma erdemini gösterdiği için kendisini takdir ediyoruz.

malumatfurus hakkında 927 makale
Köşe yazarları odaklı yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz