Necati Özfatura ve Kennedy Suikastı – Para Basımı Yetkisi İlişkisi

Necati Özfatura, Türkiye Gazetesinin internet sitesinde 1 Ocak 2017’de yayınlanan “Küresel güç ne istiyor?” başlıklı yazısında gördüğü büyük resimden bize ufak görüntüler sunarken yanlış bilgi sunmuş:

"ABD Başkanı Kennedy’ye yapılan suikast da devlet terörü idi. Suikastı CIA, MOSSAD ve Johnson liderliğinde Teksas çetesi yapmıştır. Johnson başkan oldu, ilk icraatı (Kennedy doların basılmasını ABD Merkez Bankasına vermişti) bunu iptal oldu. Ve tekrar Yahudi bankasına verdi."

ABD eski Başkanı John F. Kennedy’nin (JFK) ABD dolarını basma yetkisini Rotschild ailesine ait olan Federal Reserve Bank’ın elinden alarak Amerikan Merkez Bankasına verdiği, bu nedenle suikaste uğradığı yönünde komplo teorileri mevcut. Ancak, bu komplo teorileri de gerçek ve teyitli bilgiden yoksun şekilde oluşturulmuş iddialardan.

Necati Özfatura da ezberden bu komplo teorisini aktarmış.

ABD’de Federal Reserve Bank’ten (FED) ayrı bir merkez bankası yok. JFK de para basma yetkisini FED’ten alıp başka bir bankaya vermemişti. Haliyle bir yahudi bankası da bu yetkiyi devralmamıştı. Halefi Başkan Johnson da bu kararı iptal edecek bir karar almadı.

JFK, 11110 sayılı Başkanlık Kararnamesi ile Hazine Bakanlığına gümüş sertifikası ihraç etme yetkisi sunulmasını kararlaştırdı. İddiaya göre Kennedy’nin bir sonraki adımı Fed’in para basım yetkisini kaldırmaktı. Ancak, her ne kadar 11110 sayılı kararname kabul edilse de, JFK Fed’e verilen emisyon görevini kaldıracak bir karar almadı.

İrfan Özfatura da bu iddiayı sıklıkla dile getirenlerden. Türkiye Gazetesi’nde 17 Ocak 2015 tarihinde yayınlanan “Oyun içinde oyun” başlıklı yazısından:

"Nitekim1963'te çıkarttığı kanunla Amerikan dolarını basma yetkisini Rotschild ailesinden alır Amerikan Merkez Bankası'na sunar. Bu İsrail'in can damarını kesmek demektir, Siyonistlerin uykuları kaçar."

 

 

malumatfurus hakkında 853 makale
Köşe yazarları için yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz