Kayahan Uygur ve ABD Başkanı Barack Obama’nın Doğum Yeri

Kayahan Uygur, 1 Ocak 2017 günü Güneş Gazetesinde yayınlanan “Bir çocuğun dünyanın başına bela olması” başlıklı yazısında (isim vermeksizin) ABD Başkanı Barack Obama’nın doğum yerine ilişkin komplo teorilerine yer vermiş:

"İşte bu hippilerin en hızlılarından bir kız ABD etrafındaki adalardan birinden diğerine dolaşırken yolunu Afrika’ya ve Ortadoğu’ya kadar uzatmış, uyuşturucunun etkisiyle nerelere gittiğini hatırlayamadan belki Konya’ya ama muhakkak Kenya’ya kadar seyahat etmiştir. Bu genç kız günü birinde hamile kalır ve muhtemelen Jamaika’da ama kesinlikle Amerikan sınırlarının dışında bir oğlan çocuğu dünyaya getirir."

...

"Annesinin uçarı yaşamı ve karakteri, babasıyla hiç birlikte olamaması, doğum yerinin bile belirsiz kalması ve kendisine genetik miras kalan siyaset hırsı o çocuğun karakterini hayatı boyunca etkilemiştir. İnsanlara ve topluma karşı olumsuz tavrı, değerleri, kökleri, milletleri, sınırları, gururlu ve haysiyetli liderleri küçümseyen o kompleksli yaklaşımı peşini hiç bırakmamıştır."

...

"Bu problemli çocuk akıllı ve yetenekli bir genç olarak dünya finans lobisinin ve istihbarat birimlerinin dikkatini çekmiş ve onun siyaset basamaklarını hızla tırmanması sağlanmıştır. Bu arada Amerikan yasalarına aykırı bir durum olan yurt dışında doğmuş olma sorunu kendisine karşı sürekli bir şantaj malzemesi olarak kullanılmıştır."

Büyük resmi gören (!) Kayahan Uygur, kendini komplo teorilerinin serin sularına bırakmış.

Obama’nın doğum yeri, başkan adaylığından bu yana ilgi çeken komplo teorilerinden biri olmuştu. Ancak, gerek Başkanlık ofisince dağıtılan doğum sertifikası gerekse diğer doğrulama çabaları, bu komplo teorisinin gerçeği yansıtmadığını ortaya koymuştu (Koydu koymasına ama komplo teoricileri ne kadar teskin etmiştir, orası ayrı mevzu)

Başkan Obama Hawaii’de (Kapiolani Medical Center for Women and Children, Honolulu, HI) doğmuş. Yani, ABD’nin eyaletlerinden birinde. Jamaika’da ya da başka bir yerde değil. ABD’ye göre Hawaii de yurt dışı sayılmıyor haliyle.

Barack Obama’nın anne ve babası, babasının yabancı öğrenci olarak geldiği Hawaii’de tanışır ve evlenir. Annesi Kenya’ya gidip babasıyla orada tanışıp birlikte olmaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*