İsmail Saymaz ve Darbeci Yarbay Türkkan Yanılgısı

İsmail Saymaz, Hürriyet Gazetesi’nde 24 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanan “Hizmet Harekâtı: Hocam Emrindeyiz” başlıklı yazısında skandal bir hataya imza atarak, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde rol alan Yarbay Levent Türkkan’ı MHP Kocaeli eski Milletvekili Lütfü Türkkan ile karıştırmış.

ismail saymaz darbeci lutfu turkkan yanlisi

Köşe yazısında MHP’li Türkkan’ın fotoğraf ve ismini kullanarak darbeci bir subay olduğunu iddia etme yanlışına düşen İsmail Saymaz, sosyal medyadan ve bizatihi Lütfü Türkkan’dan aldığı uyarının ardından köşe yazısı metnini düzeltti ve sosyal medya hesabından Lütfü Türkkan’a özür mesajı yayınladı.

Bu skandal hata karşısında ise Lütfü Türkkan sosyal medya hesabından, “Hürriyet Gazetesi’nde darbeci Yarbay Levent Türkkan’dan bahseden haberde, fotoğrafım ve ismim kullanılmak suretiyle çirkin, hedef gösteren bir gazetecilik örneği sergilenmiştir. Bu alçakça tezgahın müsebbipleri ve yayınlayan gazete aleyhine karşı tepki göstererek duyarlılıklarını ortaya koyan gazete okuru tüm vatandaşlarımıza hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ediyorum.” şeklinde bir açıklama yapmış.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*