Anasayfa » Tüm Yazılar » AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ün İl Sayısının 100’e Çıkarılacağını Söylediği İddiası

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ün İl Sayısının 100’e Çıkarılacağını Söylediği İddiası

malumatfurusorg
turkiye il 82 83 84

İl Sayısının 100’e Çıkarılması Konusunda Hâlihazırda Alınmış Bir Karar Mevcut Değil

 

Bitlis’in Ahlat ilçesindeki 1071 Millet Bahçesi alanında düzenlenen programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz’ün konuşmasında kullandığı ifadeler basında Türkiye’nin 81 olan il sayısının yakın bir zamanda 100’e çıkacağını açıkladığı belirtilerek aktarılmıştı.

 

il-sayisinin-100e-cikarilacagini-duyurdu

 

İddianın kökenini oluşturan Vedat Demiröz’ün anılan konuşmasında kullandığı ifadeler şu şekildeydi:

“Bugün Ahlat’ta ülkenin her köşesinde gelen, mozaiğimiz olan kardeş şehirlerimizden gelenlerle birlikte bir lezzet şenliği düzenlendi. Bütün yörelerin yemeklerini usta ellerden tadacağız inşallah. Buna birinci lezzet buluşması diyoruz. İnşallah hep beraber bunun yıllarını da görürüz. 25-26 Ağustos’ta Cumhurbaşkanımız Ahlat’ta gelecek. Cumhur İttifakının diğer liderleri Devlet Bahçeli Başkanımız buraya gelecek. Bu yıl sürpriz olarak da Türki Cumhuriyetlerinden, diğer ülkelerden devlet büyüklerimiz buraya gelecek. Cumhurbaşkanı yerleşkesinin yanında bazı yeni yerleşkeler ve misafirhaneler yapıyoruz. Ahlat’ta bundan sonra dünya başkenti gibi dünya liderleri toplanıp, dünyanın sorunlarını görüşecek bir kent haline geleceğiz. Büyüklerimiz açıklayacak. İnşallah hedefimiz bu bölgenin eğer Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanımızın beraber verdiği kararla Türkiye’nin şehir sayısının il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı alalım ve bu müjdeyi de ben size böyle güzel şenlikte ifade edeyim.”

 

Demiröz, sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, sözlerinin yanlış yansıtıldığını, il sayısının 100’e artırılması yönünde bir kararın alınmadığını, konuşmasında bir temenniyi aktardığını şöyle belirtmişti:

Bugün Ahlat’ta yaptığım konuşma, bazı yayın organlarında “İl sayısı 100’e çıkarılacak” şeklinde yanlış yansıtılmıştır. Bu hususta verilmiş bir karar yoktur. Oysaki konuşmamda; ”Türkiye’nin şehir sayısının 100’e çıkarılması halinde Ahlat’ın bunların arasında yer alacağı” temennisidir.”

 

vedat demiroz il sayisi 100

 

Gazeteci Mehmet Ali Cintosun, Demiröz’ün konuşmasından ilgili anı “Sözlerim yanlış anlaşıldı diyerek paylaşım yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’ün dün yaptığı ‘100 İl açıklamasının’ tamamı… Bence gayet net bir mesaj” yorumuyla şöyle paylaşmıştı:

 

 

İhlas Haber Ajansı Van Bölge Müdürü Şükrü Akyüz, Vedat Demiröz’ün konuşmasından ilgili bölümü paylaşarak “Demiröz, “Devlet Bahçelinin önerisi ve Cumhurbaşkanımızın beraber verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız”. Hurra herkes Ahlat il olur diye başladı yazmaya. Konuşma bu. Bir izleyin.” yorumunda bulunmuştu.

 

 

* Kapak görseli: İnternet Haber

 

Son Yazılar

Yorum Bırakabilirsiniz