Hıncal Uluç, Sabah Gazetesi’nde 6 Ocak 2016 günü yayınlanan “2015teki İnanılmaz Mucize” başlıklı yazısında Mevlid Kandili ve Noel’in 2015 yılında aynı güne denk geldiğini iddia ederek bu durumu “inanılmaz bir mucize” olarak niteleme hatasını yapmış:

"Pazar günü New York Times'ta Cezayirli yazar Kamel Daoud'un "Noel'de İslamist Savaş" başlıklı yazısını okurken, daha ilk satırlarda, gazete elimden düşüyordu. Yazı şu cümleyle başlıyordu.."

Hıncal Uluç’un bahsettiği yazının başlığı IŞİD’in Noel Savaşı (ISIS’ War on Christmas), “Noel’de İslamist Savaş” değil.

"23 Aralık Hıristiyan inancına göre İsa'nın doğum günü.. Noel yani.. Ya da Christmas!.. Yani bu Noel'de Hıristiyan dünyası, Hazreti Muhammed'in doğum gününü de kutladı.."

Noel, 24 Aralık’ı 25 Aralık’a bağlayan gecedir aslında. Yani, Hz. İsa’nın doğum günü Hristiyan inancına göre 23 Aralık değildir.

"Kehanet meraklıları için çok sevindirici bir haber.. Yaklaşık 500 yıl sonra, Muhammed Peygamberin doğum günü ile, İsa Peygamber'in doğum günü çakıştı. Bu umutlu olmak için bir sebep mi?."

Bu yılki 2. mevlid kandili, 22 Aralık’ı 23 Aralık’a bağlayan gece gerçekleşti. Yani, Hz. Peygamberin doğum günü ile Hz. İsa’nın doğum günü çakışmadı.

Malesef “kehanet seviciler” için sevindirici bir haber yok bu durumda.

Yorumunuzu yazınız...