Fuat Uğur Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Arkadaşını İlhan Kesici İle Karıştırmıştı

Fuat Uğur, Türkiye Gazetesinde 12 Ağustos 2017 günü yayınlanan “Tayyip Erdoğan, İlhan Kesici ve bir fotoğrafın hikâyesi” başlıklı yazısında skandal addedilebilecek bir hata yaparak arşivden bir fotoğrafta yer alan bir kişiyi İlhan Kesici olarak aktarmış:

"Yukarıda gördüğünüz fotoğraftan haberim yoktu. Sabah internet sitesinin Ekonomi Editörü Umut Çelik gönderdi. Gazetenin arşivinde rastlamış. 1996 yılından. Yer HBB televizyonunun (Zamanında böyle bir televizyon vardı) çay ocağı. 

Solda gördüğünüz bendeniz. Hayli kiloluyum ve kendimi tanımakta güçlük çekiyorum. Ortadaki, bugün CHP Milletvekili olan İlhan Kesici. Ve şimdi muhtemelen CHP’nin 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adayı. Oturan ve beni dinleyen kişi de o zamanki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Tayyip Erdoğan. Hepimizde de çiçekli, ipek kravatlar var. O sıralar pek revaçta."

Fuat Uğur’un İlhan Kesici olarak aktardığı kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cezaevinde yanında kalan Hasan Yeşildağ’ın kardeşi Zeki Yeşildağ.

Fuat Uğur, Zeki Yeşildağ ile İlhan Kesici’yi karıştırmakta haklı olabilir dış görünüşlerinin benzerliği nedeniyle; ancak, bilgiyi teyit etmeden köşesinde yer vermesinin kurbanı olmuş.

Fuat Uğur bu hatasını 13 Ağustos 2017 günü yayınlanan “Hafızanın insana oynadığı oyun ve meslek kazası” başlıklı yazısında kabul ederek hafızasının kurbanı olduğunu belirtmişti.

"Fakat yine de bu mesleki kaza beni üzdü. Fotoğrafta olan ve benzetilen tüm kişilerden özür dilerim bu vesileyle. Belki de İlhan Kesici'nin “Meral Akşener çatı adayı oldu oluyor” derken CHP'nin 2019 Cumhurbaşkanı adayı olarak ortaya çıkması nedeniyle bu fotoğraf da önüme gelince çok denk düştü."

Ancak yine de Fuat Uğur’un hata yaptığı bahse konu yazısı Türkiye Gazetesi’nin internet sitesinden kaldırılmış.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*