Fatih Çıtlak’tan Ramazan Sonrasında Ramazan Yazısı

Fatih Çıtlak'ın 1 Eylül 2018 tarihli köşe yazısı
Fatih Çıtlak'ın kopyala yapıştır köşe yazısı

Fatih Çıtlak, Habertürk Gazetesinde 1 Eylül 2018 tarihinde yayınlanan “Hoşça bak zâtına…” başlıklı yazısında Ramazan ayı çoktan geçmiş olmasına rağmen Ramazan ayına 10 gün kaldığını belirtip birtakım dini uyarılarda bulunmuştu:

"Bakın şu günden itibaren Ramazan’a aşağı yukarı 10 gün kaldı. 30 gün de Ramazan diye düşünürsek 40 gün elimize bir ganimet ve fırsat olarak geçiverdi. 40 gün neler değiştirmez ki?"

16 Mayıs 2018 günü başlayan Ramazan ayı, 14 Haziran 2018 günü sona ermişti. 2018 yılında Ramazan Bayramı 15-16-17 Haziran tarihlerinde kutlanmıştı. Yani, Fatih Çıtlak’ın “Ramazan’a 10 gün kaldı” dediği yazısından 2,5 ay önce.

Bayram değil, seyran değil ama Fatih Çıtlak Ramazan sonrasında neden böyle bir yazı yazmıştı ki? Cevabı basit: Kopyala yapıştır doz aşımı mağduru olmuştu.

Fatih Çıtlak aslında, 2017 tarihinde yine Habertürk Gazetesinde aynı başlıkla yayınlanan yazısını aynen, yazının tekrar yayınlandığına dair okuyucuya bir not sunmadan kullanmıştı.

 

 

 

Kaynak: OdaTV

 

İlave not: M. Fatih Çıtlak’ın yazılarının Habertürk’ün internet sitesinde kendi rızası dışında tekrar yayınlandığı iddia edilmektedir. Habertürk Gazetesi köşe yazarları arasında sıralanan M. Fatih Çıtlak’tan bahse konu yazısının kendi iradesi ve rızası dışında tekrar yayınlandığı hususunda bir teyit alınamamıştır. 

 

malumatfurus hakkında 895 makale
Köşe yazarları için yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz