Fatih Çekirge ve İslam İşbirliği Teşkilâtı

Fatih Çekirge, Hürriyet Gazetesi’nde yayımlanan “Bu facianın adını koyalım: Kadınlara ehliyet bile vermeyen o kafanın seri cinayetleridir!” başlıklı 25 Eylül 2015 tarihli köşe yazısında Mekke’de meydana gelen faciayı konu edinmiş:

"Hac organizasyonunu Suudi Arabistan'ın beceriksizliğinden alıp İslam Konferansı'nın belirleyeceği profesyonel bir organizasyon sistemine bırakmak gerekiyor."
"O yüzden diyorum ki, bunun adı cinayettir. Bunda Kral'ın kızacağı bir şey de yok. İslam Konferansı toplansın, versin Kızılay'a ya da Müslüman devletlerin oluşturacağı bir ortak organizasyonu. Bu acılar, bu facialar dursun."

Daha önce Muhtesip‘te yazılmıştı: İslam Konferansı diye bir oluşum yok. Eski adı İslam Konferansı Örgütü’ydü. Şimdiki adı ise İslam İşbirliği Teşkilatı.

Fatih Çekirge devam etmiş:

"Biliyorum ki bunlar zamanında Kabe'yi bırakıp kaçmışlardı. Korumak da Osmanlı'ya kalmıştı."

Ah şu bayat ezberler yok mu! Kabe’yi bırakıp kaçmadı Araplar aslında. İngilizlerle işbirliği için Şerif Hüseyin, oğulları Ali ve Faysal ile birlikte Osmanlı’ya karşı Ravza-ı Mutahhara ve Harem-i Şerif’i kontrol etmek için savaşmışlardı.

Kaynaklar:

islam isbirliği teskilati

malumatfurus hakkında 828 makale
Köşe yazarları için yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın