Fatih Altaylı Alex’in Fenerbahçe’ye Transfer Olamayacağını Öne Sürmüştü

Fatih Altaylı’nın 14 Ocak 2004 günü Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan “Türkiye Irak’ta oynamadan kazanıyor” başlıklı yazısında Fenerbahçe’nin Alex transferine ilişkin iddialı sözleri, şüphesiz (eğer varsa öyle bir şey) köşe yazarlığı tarihinin en büyük hatalarından ve kapaklarından biri oldu.

Altaylı’nın yazısı şöyleydi:

“Kandırmayın Fenerbahçelileri “GAZETELERDE Fenerbahçe’nin tranfser haberlerini okudukça gülüyorum. Bir camianın taraftarları ile bu kadar mı dalga geçilir. Haftalardır bir Alex yaygarası. Geliyor, gelecek, eli kulağında. Taraftar da heyecanlanıyor, umutlanıyor. Sevgili Fenerbahçe taraftarları bu haberlere sakın kanmayın. Alex malex gelmiyor. Gelmez. Gelemez. Alex dedikleri şu sıralarda Brezilya’nın en popüler adamlarından biri. Geçen yıl Real Madrid’in transfer listesinin en başındaydı. Canının çektiği futbolcuyu tereyağından kıl çeker gibi alan, Barcelona’nın elinden Beckham’ı kapan Real Madrid bu Alex’i alamadı. Şu anda da hem Real, hem de başka pek çok ‘‘bol paralı’’ takım Alex’in peşinde. Ancak onlar da alamıyorlar. Bu yüzden Alex’in Fenerbahçe’ye gelme olasılığı yok. Keşke gelse de seyretsek ama yok böyle bir olasılık. Fenerbahçe taraftarına satış yapmak isteyen basının palavrası. Yönetim de herhalde bu gazdan memnun ki, sesini çıkarmıyor.”

 

Fatih Altaylı Kandırmayın Fenerbahçelileri

 

Altaylı’nın gelmez dediği Alexsandro de Souza, kısa adıyla Alex Fenerbahçe’ye geldi, 2004-2012 yılları arasında takımda 245 maç oynadı, kaptanlık yaptı, 136 gol attı.

 

Yorumunuzu yazınız...