Ersoy Dede ve Tuğrul Türkeş

Ersoy Dede, 28 Ağustos 2015 tarihinde Yeni Akit Gazetesi’nde yayımlanan “Hepimiz Üzümcüyüz” başlıklı köşe yazsında, Tuğrul Türkeş’i MHP’den göndermiş.

Ersoy Dede, “Peki Tuğrul Türkeş, hangi mekanizma işletilerek ihraç edildi. Hangi yasa ya da iç tüzük hükmüne karşı geldi de partisi asansör düğmesindeki ismini bile kazıdı?.. Gelin bir anlaşma yapalım. Siz baskı kurun MHP üzerinde Tuğrul Türkeş’i geri alsın. Ben de Levent Üzümcü’nün görevine iadesi için kampanya başlatacağım..” ifadelerini kullanmış yazısında.

Tuğrul Türkeş, 1 Kasım 2015 seçimlerine doğru olan süreçte görev yapacak geçici hükümette görev almayı kabul edince gündemin ana maddesi haline geldi. Ancak, 28 Ağustos 2015 tarihi itibarıyla kendisi hakkında MHP tarafından ihraç yolunda resmi bir adım atılmamıştır. kaynaklarda, “MHP’den tebdirli olarak kesin ihracı istenen Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, 15 gün içinde Merkez Disiplin Kurulu’na sözlü ya da yazılı savunmasını yapacağı” bilgisine yer verilmiştir.

Kaynaklar:

– Ersoy Dede’nin ilgili köşe yazısı: http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/ersoy-dede/hepimiz-uzumcuyuz-11798.html

– Tuğrul Türkeş’in partiye savunma vermesine ilişkin haber: http://www.haberturk.com/gundem/haber/1121004-mhpli-tugrul-turkes-15-gun-icinde-savunmasini-yapacak

 

malumatfurus hakkında 906 makale
Köşe yazarları için yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz