Ergün Diler ve Abdurrahim Boynukalın’ın Hürriyet Baskını

Ergün Diler, Takvim Gazetesi’nde yayımlanan 13 Eylül 2015 tarihli “Cizre’de Bizans” başlıklı köşe yazısında, Cizre’dek gerilimi konu edinmiş ve Abdurrahim Boynukalın’ın Hürriyet Gazetesi’ne yönelik eylemine değinmiş:

Onlar Almanlar'ın yardımlarını esirgemedikleri Cizre'de üst perdeden konuşurken bilerek ya da bilmeyerek birileri Almanlar'ın Türkiye'deki en büyük ortağı Aydın Bey'in medyasının önüne gidiyor ve protesto ediyordu. AK Parti milletvekili Abdurrahim Boynukalın orada olsa da taşlı sopalı eylemler ondan habersiz yapılıyordu.

Ergün Güler’in aklayıcı role girmesi gayet ilginç.

Öncelikle saldırıdaki Abdurrahim Boynukalın’in rolüna ilişkin Hürriyet Gazetesi’nin yayımladığı son videolar ve yayımladığı haber metinleri tam tersini ima ediyor:

***

6 Eylül Pazar gecesi saat 23.15’te, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir televizyon kanalında yayınlanan söyleşisindeki bazı sözlerin www.hurriyet.com.tr’de veriliş şekline tepki gösteren yaklaşık 200 kişilik saldırgan grup, Hürriyet’in önüne geldi.  Grubun baş aktörlerinden olan Abdurrahim Boynukalın’ın yaptığı konuşma ile birlikte Hürriyet’in bahçesinden içeri girerek taş ve sopalarla gazete binasına saldıran gruptakiler,  bazı güvenlik görevlilerini de yaraladı. Saldırganlar polis ekiplerinin gelmesi üzerine bahçe dışına çıkarıldılar ancak gece geç saatlere kadar dağılmayarak tehdit ve hakaret içeren sloganlar attılar.

Boynukalın, Hürriyet Gazetesi’ne düzenlenen saldırının ardından sloganlar atan saldırgan kalabalığa “Hürriyet Gazetesi’ne tehditkâr bir içerikle” seslenmişti. Daha sonrasında “Hürriyet’e dokunuyoruz, Paralel yapı yerinden zıplıyor. Paralel yapıya dokunuyoruz, CHP zıplıyor. Hepsine birden dokunuyoruz, PKK zıplıyor. Ne oluyorsa yani?” ifadesini kullanmıştı. Abdurrahim Boynukalın ayrıca, Hürriyet Gazetesi’nin konu hakkındaki ilgili bir haberi paylaştığı tweet’in altına, “Kırılan camlarla bileklerimi kessem barışır mıyız cnm?” diye yazmıştı.

Anadolu Ajansı’nın (AA) röportaj yaptığı Boynukalın, “Biz AK Parti Gençlik Kolları olarak da kendi içimizdeki bütün insanlarla beraber yine bu medya organlarının önünde eylem yapmaya devam edeceğiz. Buna alışmaya başlasınlar artık” dedi.

Yayımlanan videoda şu ifadeler kullanılıyor: “Şey kısmına takılmışlar herhalde, ‘sonuçlar ne olursa olsun…’ Sonuç ne olursa olsun başkan yapacağız kardeşim. Ahmet Hakan’ın damağı filan düşmüş sinirden. Acayip korkaktır Ahmet Hakan. Ben bugün Nişantaşı’nda evinin önüne gitmeyi düşünüyordum. Gidecektim böyle bekleyecektim gel bakalım buraya filan diye. İkinci şeyde de aynı şekilde. Sedat Ergin terliyor, merliyor. Bunlar dayak yememişler hiç. Bizim hatamız bunlara zamanında dayak atmamak olmuş. Dayak yeselerdi…”

***

 

NOT: İşbu sayfaya, Abdurrahim Boynukalın’ın talebiyle T.C. Bakırköy 5. Sulh Ceza Hakimliği’nin 2018/4888 Değişik İş Nolu kararıyla erişim kısıtı kararı verilmiştir.

malumatfurus hakkında 852 makale
Köşe yazarları için yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz