Ergün Diler ve 3 Büyüklerin Forma Sponsorlukları ile Şike Operasyonları

Ergün Diler,  Takvim Gazetesi’nde yayınlanan 15 Ocak 2016 tarihli “Banka hesabı!” başlıklı yazısında, şike davalarını adidas-nike forma sponsorluğuna bağlamayı denerken her zamanki harikulade (!) komplo teorilerinden birini yanlış zemin üzerine kurmuş:

Amerika, CIA üzerinden FIFA'ya operasyon yaptı. 
Almanlar ve ADİDAS bundan zarar gördü. ADİDAS'ın sahibi Horst Dassler büyük oyuncuydu. Destek verdi, Havalange'ı getirdi. Sonra da Sepp Blatter'i... Platini de Fransız-Alman ortak kararıydı. Fransa-Almanya milli maçı oynanırken Paris kana bulanıyordu. Tarihin en büyük saldırısını yaşıyordu. İnsanlar evinden çıkamaz duruma geliyordu. Caddeler, sinemalar, bulvarlar, mağazalar boşalıyor, korku hakim oluyordu! 
CIA hem terörle hem futbolla hem de parayla AVRUPA'ya ders veriyordu! Bu ders daha yeni başladığı için uzunca bir süre devam edecekti! Bu kavga bize de ŞİKE olarak yansıdı. 
Amerika- Avrupa kavgası burada Adidas-Nike kavgasına dönüştü. NİKE kullanan Fenerbahçe ile Beşiktaş gitti. Oysa şike Türkiye'de uzun zamandır vardı.

Büyük resmi görmeye çalışırken Ergün Diler, üç büyüklerin forma sponsorlarını karıştırmış.

Kendisine hatırlatalım: Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın formalarının sponsoru Adidas, Galatasaray’ınki ise Nike’tır.

Böylelikle, FIFA şike operasyonuna Nike kullanan takımların kurban gittiği, Alman Adidas kullanan takımların ise operasyonlardan yırttığı komplo teorisi de çöpe gitmiş oluyor.

malumatfurus hakkında 852 makale
Köşe yazarları için yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz