Ergün Diler Reina Saldırganının Yurt Dışına Kaçırıldığını İddia Ediyordu

Ergün Diler, Takvim Gazetesinde 4 Ocak 2017 günü yayınlanan “Kaçırdılar” başlıklı yazısında yılbaşı gecesi (1 Ocak 2017) İstanbul’daki Reina adlı gece kulübüne 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren teröristin Balıkesir üzerinden Yunan Adalarına kaçırıldığını iddia etmişti:

"Katliam başlıyor, belirlenen sürede de son buluyor. Katil çıkıp bir süre SARIYER istikametine yöneliyor. Ama o yöne gitmiyor. Tekrar U DÖNÜŞÜ yapıyor. Geldiği yöne sapıyor. Özel bir araçla buluşup geliş yönünün aksine yol alıyor. Birkaç saati olduğunu bilerek ilerliyor. Sabahın erken saatlerinde YENİKAPI'da kendisini bekleyen iki kişi ile buluşuyor. 

AİLE GÖRÜNTÜSÜ VERMEK İÇİN! Yalova'ya geçiliyor. Oradan BALIKESİR ve ardından YUNAN ADALARI... Klasik bir DEAŞ'lı teröristin bunların binde birini yapma ihtimali yok. Muazzam bir planla bu katil kaçırıldı. Yayınlanan fotoğrafların pek çoğu sahte ve yanlış.."

“Operasyon B” başlıklı 6 Ocak 2017 tarihli yazısında bu iddiasını tekrarlamıştı:

"Önceki gün katilin YENİ KAPI üzerinden erken saatlerde aile görüntüsüyle Yalova'ya, oradan da Balıkesir üzerinden bir Yunan adasına kaçtığını yazdım. Bunu ben değil yabancılar söylüyordu. Kaç gün geçti hala yakalanan yok... Eşiyle çocuğuyla Konya'ya geldi, başka bir kadın ve çocukla ise Yunanistan'a kaçtı! Şimdi kim bilir nerede! Şimdilik yabancılar haklı!."

Ergün Diler, gördüğü büyük resmi (!) bizimle paylaşma lütfunda bulunmuş; ancak, 16 Ocak 2017 gecesi Reine saldırısını gerçekleştiren teröristin İstanbul Esenyurt’ta yakalanmasının ardından “saldırganın yurt dışına kaçırıldığı” iddiası da asılsız çıkmış oldu.

Büyük resim böyle bir şey olsa gerek. Görmeyen bilemiyor haliyle.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*