Ergün Diler ve Dilma Rousseff’in Düşüşü

Ergün Diler, 14 Mayıs 2016 tarihinde Takvim Gazetesi’nde yayınlanan “Senaryo” başlıklı yazısında yine küresel komploları bir bir ortaya dökerken (!!!) yine hata yapmış:

"Dilma Rousseff bizde GEZİ'de denenen sokak eylemleriyle gitti. Vem Pra Rua (Sokaklara gel) eylemleriyle Dilma Rousseff'in gönderilme süreci başlatıldı. Bizde de bunun hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor! İşaretler o kadar fazla ki!.."

Sakin ol şampiyon! Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff henüz bir yere gitmedi.

Senato’da yapılan oylamada, bütçe açığını saklamak için mali kuralları ihlal etmek suçlamasıyla yargılanması için “evet” oyu çıktı ve yerine 6 aylık bir süre için yardımcısı Michel Temer’in geçti.

Rousseff’in yargılanma sürecinde çıkacak sonuca göre devlet başkanlığı görevinden tamamen alınıp alınmamasına karar verilecek.

"Çünkü Rousseff'in gitmesi gerekiyordu! Peki yerine kim geldi? Michel TEBER!"

Rousseff yerine vekaleten cumhurbaşkanlığını üstlenen koalisyon ortağının doğru adı Michel TeMer, TeBer değil.

"Michel TEBER! Daha odasına adım atmadan paranın başına Paulo Leme'yi getirecek. Teklif verdi bile. Leme kimdi? Goldman Sachs Brezilya Operasyon Birimi Başkanı... Aynı zamanda Goldman Sachs'ın Latin Amerika şefi ve Gelişen Pazarlar Araştırma Şefi... Goldman Sachs'tan önce IMF'de uzman ekonomist olarak görev yapıyordu..."

Teklif vermedi. Henüz sadece bir söylemden ibaret.

Reuters’e yansıyan konuya ilişkin haberlere bir göz atılabilir:

"Paulo Leme, the chairman of Goldman Sachs in Brazil, may be picked to serve as finance minister or central bank chief, said the sources, who asked to remain anonymous because the selections are still under consideration."
"The candidates for the new board includes Itau chief economist Ilan Goldfajn, former treasury chief Carlos Kawall and former central bankers Mario Mesquita and Luiz Fernando Figueiredo, as well as Goldman Sachs executive Paulo Leme, the sources said. Mesquita, Goldfajn and Kawall declined to comment while Figueiredo and Leme did not answer emails from Reuters."

 

malumatfurus hakkında 1084 makale
Köşe yazarları odaklı yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz