Ercan Harmancı ve Meghan McCain’in Eşcinsel Evliliği

Ercan Harmancı, 28 Ağustos 2015 tarihinde Milat Gazetesi’nde yayımlanan “j. McCain’in Parmağı!” başlıklı köşe yazısında ABD eski Başkan Adayı Senatör McCain’in hayatını konu edinmiş ve kızının eşcinsel bir evlilik yaptığını iddia etmiş.

Erhan Harmancı köşesinde şu şekilde bir metin kaleme almış: “McCain Libya’dan, Mısır’a Mısır’dan, Ukrayna’ya ve ülkemizdeki gezi olaylarına kadar birçok olayı koordine etmiştir. Dalai Lama üzerinden uzak doğuda “Safran Devrim” olarak bilin olaylarda da parmağı vardır. Sadece siyasi olaylarda değil ülkemizde ve birçok ülkede eylem yapan LGBT etkinliklerinde de parmağı vardır. Kızı Meghan McCain LGBT eylemlerini en kilit ismidir. Kendisi de senatonun eşcinsellerin evliliğini onaylamasının ardında Pazar günü eşcinsel olarak kilisede evlenmiştir.”

İnternet kaynakları tarandığında, Meghan McCain’in LGBT destekçisi olduğu; ancak, eşcinsel bir evlilik yaşamadığı bilgisine rastlanmaktadır. Kendisi, 2015 Ocak ayında gerçekleştirilen bir söyleşide şöyle konuşmuş: “For someone who is single with a career, this apartment is huge. My mom doesn’t understand it”.

Yani, Senatör McCain’in kızı evli değil, ki hemcinsiyle bir evlilik yapmış olsun.

 

Kaynaklar:

– Ercan Harmancı’nın ilgili köşe yazısı: http://www.milatgazetesi.com/jMcCainin-Parmagi/72172

– Meghan McCain’in hayatına dair Wikipedia sayfası: https://en.wikipedia.org/wiki/Meghan_McCain

– Meghan McCain ile bir söyleşi:

malumatfurus hakkında 852 makale
Köşe yazarları için yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz