Ahmet Hakan ve Habervaktim’in Sahibi

Ahmet Hakan, 12 Ağustos 2016 tarihli “İlker Paşa Öyle Demedi Sayın Cumhurbaşkanı” başlıklı köşe yazısında Habervaktim adlı sitenin sahibinin Yeni Akit Gazetesi olduğunu iddia ederek yanlışa düşmüş:

"Yener Dönmez, Habervaktim'in ne sahibi ne de yetkilisi olmuştur. Yener Dönmez, Yeni Akit gazetesinin Ankara temsilciliğini yapmış, daha sonra da Vahdet gazetesini çıkarmıştır. Habervaktim adlı sitenin sahibi Yeni Akit gazetesidir."

Sitenin künyesi incelendiğinde görülecektir ki sorumlu müdürü ve sahibi Ömer Faruk Tufan’dır.

Akit Gazetesi’nin eski Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya da 10 Kasım 2014 tarihinde yazdığı “Akit’le ilgili “iddia”lara ve “senaryo”lara cevabımızdır” başlıklı köşe yazısında bu iddiayı reddetmişti:

"Uzun yıllar, “Habervaktim.com” adlı internet sitesinin de “Akit’in internet sitesi” olduğu yazıldı, çizildi, söylendi. Hatta, sitenin başında Yener Dönmez’in olduğu, Yener Dönmez’in de “Akit’in Ankara Temsilcisi” olduğu, dolayısıyla; “Akit’in, Habervaktim.com üzerinden, Hükümet’e, Çözüm Süreci’ne ve Akil İnsanlar’a muhalefet yürüttüğü” iddia edildi... Açık ve net söyleyelim: “Habervaktim.com” adlı internet sitesinin; “kuruluş”unda da, daha sonraki “yayın”larında da, “Akit’le organik bağı” hiç olmamıştır!.. Evet, “organik bağımız” yoktu..."

Yine araştırmadan yanlış bilgi paylaşımı. Yine Ahmet Hakan…

malumatfurus hakkında 1076 makale
Köşe yazarları odaklı yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz