Abdurrahman Dilipak ve Dünya Diş Hekimleri Birliği Seçimleri

Abdurrahman Dilipak, 28 Ekim 2015 tarihinde Yeni Akit Gazetesi’nde yayınlanan “Neden!” başlıklı köşe yazısında “Dünya Diş Hekimleri Birliği Seçimleri”ne değinmiş:

"Ama mesela Türk Dişhekimleri Birliği, Dünya Dişhekimleri Birliği’ne adaydı, bu konuda ABD ile yarışıyorduk kimin umurundaydı. 17-25 Eylül tarihleri arasında Bangkok’ta yapılan seçimde, ABD kazandı. Türkiye’nin adayı aynı zamanda ERO adayı olarak Prof. Dr. Taner Yücel idi.. Seçimi kaybettik ama, aday iki ülkeden biri Türkiye idi.."

Türkiye Dişhekimleri Birliği (TDB), Dünya Dişhekimleri Birliği’ne (DDB) aday değildi. Halihazırda TDB, DDB’nin bir üyesi. Gerçekleşen seçim, DDB Başkanlık seçimiydi ve Prof. Dr. Taner YÜCEL Avrupa’nın adayı olarak seçimlere girdi. Karşısında yarışan ve seçimi kazanan Dr.Kathryn KELL, Amerikan Dişhekimleri Birliği’nin adayıydı. Prof. Dr. Yücel, ERO adayı değildi. ERO kısaltması ile kastı Dilipak’ın FDI Avrupa Bölgesel Organizasyonu’nu. Prof. Dr. Yücel, ERO’nun yönetim kurulu üyesi zaten, yani ERO adayı değil.

"TDBD dergisinde Türkiye’den önemli bir haber daha yer alıyor."

TDBD dergisi diye bir şey yok. TDB DERGİSİ var.

"Daha bugünden G20’deyiz, hedef G10.."

1999 yılından bu yana G20 üyesiyiz; ancak, G10 diye bir oluşum yok, ki üyesi olalım.

 "Sormak gerek neden yerli bir otomobil markamız yok, Anadol’dan bu yana. Kaldı ki, o da bir illüzyondan ibaretti.."

Var. Şamil 1 ve 2.

Kaynaklar:

malumatfurus hakkında 894 makale
Köşe yazarları için yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz