Abdulkadir Selvi, İYİ Parti Mersin İl Başkanını Karıştırmış

Abdulkadir Selvi'nin İyi Parti Mersin İl Başkanı Hakkındaki Yazısı

Abdulkadir Selvi, Hürriyet Gazetesindeki “Seçimlerden sonra İYİ Parti’yi ne bekliyor?” başlıklı 26 Şubat 2019 tarihli yazısında, 31 Mart Yerel Seçimlerine ilişkin yorum yaparken İYİ Parti’nin İl Başkanını yanlış aktarmış:

"Sadece İl Başkanı Servet Avcı görevden alındı. Partide, bir ayağı Mersin’de diğer ayağı ise İYİ Parti Genel Merkezi’nde olan çifte kumpas üzerinde duruluyor. İl Başkanı Servet Avcı’nın Mersin’deki ilişki ağı mercek altına alınmış durumda."

İYİ Parti’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını açıklayan ancak evrakları zamanında teslim edemediği için aday olamayan Burhanettin Kocamaz’ın Demokrat Parti’den (DP) adaylığının Mersin İl Seçim Kurulu tarafından da reddedilmesiyle birlikte Mersin’de Belediye Başkanlığı yarışı ilginç bir hal almıştı.

Mersin’deki bu duruma ilişkin yorumlarını aktarırken Abdulkadir Selvi, Mersin İYİ Parti İl Başkanı olarak Servet Avcı ismini zikretmiş; ancak, İYİ Parti’nin Mersin İl Başkanı Servet Koca‘dır. Servet Avcı değil.

Görünen o ki Abdulkadir Selvi, Servet Koca yerine sehven, milliyetçi sağ akımdan gelen ve Yeniçağ Gazetesi yazarı olan Servet Avcı‘yı aktarmış.

 

Abdulkadir Selvi’nin İyi Parti Mersin İl Başkanı Hakkındaki Yazısı

 

malumatfurus hakkında 927 makale
Köşe yazarları odaklı yanlışlama girişimi. #Köşeyazarızabıtası

İlk yorum yapan olun

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz