Soner Yalçın Tarzı Okuma Sanatı, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Yalçın Bayer

Soner Yalçın’ın olayları ve kişileri nasıl okuma yetisine (!!!) sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. İsterse sizi dünyanın diğer ucunda bir kişiyle örgütsel ilişki içinde olduğunuzu gösterebilecek manipülasyon yeteneğine sahiptir. Bunun benzer bir örneğini Sözcü Gazetesi’nde yayımlanan 9 Eylül 2015 tarihli “Kim bu Boynukalın” başlıklı yazıda görebiliyoruz.

Kısaca özetleyecek olursak, allem edip kallem edip Hürriyet Gazetesi’ne yapılan saldırıyı örgütleyen Ak Partili Abdurrahim Boynukalın’ı, dedesi üzerinden Kahire bağlantısıyla Ekmeleddin İhsanoğlu’yla irtibatlandırmış.

Cümlealemin gönderdiği bilimum yazıyı ve zerzevatı köşesine kopyalayıp  yapıştırmasıyla bilinen “emeksiz köşe yazarı” Yalçın Bayer ise Hürriyet Gazetesi’nde yayımlanan “Rejim değişikliği saldırısı” başlıklı 11 Eylül 2015 tarihli “köşe kopyalaması”nda Soner Yalçın’ın yaptığı savurmalara yer vermiş.

Ancak ertesi gün, yani 12 Eylül 2015 tarihinde Ekmeleddin İhsanoğlu’ndan gelen “yalanlama” açıklamasını da tabiki dakika geçirmeden köşesine yapıştırmayı ihmal etmemiş.

İhsanoğlu'ndan açıklama
Bugün Hürriyet Gazetesi, Yeter söz milletin" köşenizde başka bir gazetede yer alan 'Kim bu Boynukalın' başlığı altında yapılan haberden alıntılar yapılmıştır. 'Rejim Değişikliği Saldırısı' başlığı altında yazılan Hürriyet gazetesine yapılan menfur saldırı ile ilgili Abdurrahim Boynukalın'ı dedesinin Kahire'de bulunduğu ve bu süre içerisinde rahmetli babam ile ilişkilendirildiği iddia edilmektedir. Hürriyet gazetesi ile basına yöneltilen saldırıları şiddetle kınadığım gibi basını da, sorumsuzca iddialara yer vermesini de aynı şekilde kınıyorum. Bu şekilde hayali bir bağlantı kurmaya ve bir takım temelsiz suçlamaları anlamsız bulmaktayım. Bu açıklamayı yayınlamanızı saygılarımla rica ederim.
Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu

“Kılavuzu Soner Yalçın olanın köşesi düzeltmeden kurtulmaz” diye bir tabi oluşturabiliriz bu minvalde.

 

Kaynaklar:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*