Reha Muhtar ve Charlie Chaplin

Reha Muhtar, 19.08.2015 tarihinde Vatan Gazetesi’nde yayımlanan “Charlie Chaplin’in 70. doğum gününde söylediği bilgece wholesale nfl jerseys sözler“ köşe yazısında Charlie Chaplin’in hayatına odaklanmış.

ALTIN KOZA FILM FESTIVALI KAPSAMINDA CHARLIE CHAPLIN FILMLERI DE GOSTERILECEK.  (FOTO: ADANA / DHA)

“Charlie 3 yaşındayken babasını kaybetti” ifadesi gerçeği ?anakkale yansıtmıyor. Charlie Chaplin’in babası Charles cheap mlb jerseys Chaplin Sr.’nin alkol sorunları olduğu doğru; ancak kendisi 37 Kurlar? yaşında, yani küçük Şarlo 12 yaşındayken vefat etmiştir.

“Annesi babasının RUNNING ölümünü kaldıramadı ve sinir UPDATE! krizi geçirip hastaneye kaldırıldı…” şeklinde devam etmiş Reha Bey. Tabiki babayı erken öldürünce, annesinin hastaneye yatışını da buna bağlamak kolay olmuştur kendisi için. Halbuki, Charlie Chaplin’in annesi Hannah costs Chaplin, yaşadığı kariyer sıkıntıları ve ekonomik zorlukların etkisiyle psikolojik dengesizlikler yaşamış ve bir rehabilitasyon merkezine yatırılmıştır. Bu esnada Bayan Chaplin’in eşinden ayrı yaşadığı çeşitli kaynaklarda belirtilmektedir. Dolayısıyla, ölmeyen eşinin kederi nedeniyle sinir krizi geçirmesi abesle iştigaldir.

“17 yaşındaki genç kızın ismi Oona’ydı… 1943 yılında; daha 17 yaşındayken 54 yaşındaki Charlie Chaplin’le evlenerek bütün dünyaya, sevdiği adama inandığını wholesale mlb jerseys deklare etti…” ifadesi karşısında kaynaklar 14 Mayıs 1925 doğumlu Oona O’Neill’in 18 yaşında Şarlo ile evlendiğini Total iddia eder.

“3 yaşından beri cheap jerseys annesiz babasız, yetimhanelerde büyüyüp, dünyanın en ünlü aktörü haline gelen, masum ve berduş görünümlü, romantik ve komik serseri istediklerini verdi ve onu mükemmel bir adam haline dönüştürdü” ifadesi de Reha Bey’in “Şarlo’nun annesinin babasının ölümünden sonra yaşamını sürdürdüğü” vurgusu ile örtüşmüyor.

Kaynaklar:

Reha Muhtar’ın ilgili köşe yazısı: http://www.gazetevatan.com/reha-muhtar-855540-yazar-yazisi-charlie-chaplin-in-70-dogum-gununde-soyledigi-bilgece-sozler/

Charlie Chaplin’in hayat hikayesi: http://www.charliechaplin.com/en/biography/articles/21-Overview-of-His-Life

Charlie Chaplin’in babasının hayat Nedir? hikayesi: http://www.charliechaplin.com/en/biography/articles/217-Charlie-s-Father-Charles-Chaplin-Sr-

Charlie Chaplin’in annesinin hayat hikayesi: http://www.charliechaplin.com/en/biography/articles/216-Charlie-s-Mother-Hannah-Chaplin

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*