İsmail Kılıçarslan, Fehim Taştekin ve Alıntı Hatası

İsmail Kılıçarslan, Yeni Şafak Gazetesi’nde 1 Aralık 2015 günü yayınlanan “Bayırbucak’ın çocuklarıyla…” başlıklı yazısında alıntıladığı sözün sahibini karıştırmış :

'En çok üzüldüğümüz şey, Türkiye'de birilerinin bizi terörist gibi göstermeye çalışması ağabey' diyor biri. Bir başkası 'hiçbir insaf emaresi göstermiyor bazıları. Görevli gibi çalışıyorlar' diyor. Aklıma Fehim Taştekin'in bir yazısından cümleler geliyor. Şöyle diyordu değil mi insafına kurban olduğum büyük Ortadoğu uzmanımız: 'Varil bombası en küçük silah, yerli üretim, maliyeti düşük. Ordu bu yüzden tercih ediyor. Bombalar militanların toplandığı bölgelere atılıyor. Elbette siviller de ölüyor. Ama sadece kadınları ve çocukları gösteriyorlar, militanları gizliyorlar.'

Fehim Taştekin, 6 Ağustos 2015 tarihinde Radikal Gazetesi’nde yayınlanan “Halep’i kurtaran yol” başlıklı köşesinde bahse konu sözün Suriyeli bir komutana ait olduğunu belirtmişti:

Varil bombalarının sivil kayıplara yol açtığını hatırlattığımda komutan şu savunmayı yaptı:
...alıntı söz...

İsmail Bey, alıntıladığı sözün sahibinin “insafına kurban olduğu büyük Ortadoğu uzmanı”, “Fehim Taştekin”e ait olmadığının farkında varamamış ne yazık ki.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*