Bekir Hazar ve Monşerler

Takvim Gazetesi yazarlarından Bekir Hazar, 24 Aralık 2015 günkü “Monşerler” başlıklı yazısında, diplomatları konu edinmiş:

"Musul'da Büyükelçi'ydi. DAEŞ tarafından rehin alındı. Terör örgütü tüm rehineleri KAFALARINI keserek öldürüyordu. Türk istihbaratı başarılı operasyonla onu çekti aldı. Türkiye'ye ayak bastığında Devletimizin büyüklüğünden ve GÜCÜNDEN bahsediyordu. Sonra gitti CHP'den aday oldu, milletvekili seçildi. Şimdi Meclis kürsüsünden "Ne işimiz var Musul'da" diye bağırıyor."
"Bugün Musul'da elçilik yaptıktan sonra Meclis'te kürsüye çıkıp "Ne işimiz var Musul'da" diyen milletvekillerimizin varlığı bunu gösteriyor. İnsanın "O zaman senin ne işin vardı Musul'da elçilikte" diyesi geliyor."

Musul’da Başkonsolosluğumuz var, elçiliğimiz yok. Haliyle Öztürk Yılmaz, Büyükelçi değil, Türkiye’nin Musul Başkonsolosuydu.

"Murat Özçelik vardı bir de... AK Parti döneminde Dışişleri Bakanlığı sözcülüğü yapmış, Irak'ta büyükelçiliğe atanmış bir isimdi."

Murat Özçelik 2005-2006 yılları arasında Enformasyon Dairesi’nde Daire Başkanı olarak görev almıştır. Yani, sözcü yardımcısıydı, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü değildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*